6 Ocak 2016

Bahçelievler

Bahçelievler

Bahçelievler ilçesi, İstanbul Avrupa yakasında yer almaktadır. En önemli İstanbul ilçeleri Bahçelievler’in komşusudur. Güney tarafında Bakırköy ilçesi, Kuzey tarafında Bağcılar ilçesi, Doğu tarafında Güngören ve Batıda Küçükçekmece ilçesi ile komşudur. Bahçelievler ilçesi toplamda 11 mahalleden oluşur.

Bahçelievler 1992 yılına kadar ilçe statüsünde değildi. O zamanlar Bakırköy’e bağlıydı. Fakat 1992’den sonra Bakırköy ilçesinden ayrıldı ve ilçe statüsüne sahip oldu. Bahçelievler ilçesine bağlı hiçbir bucak ya da köy bulunmamaktadır.

Hem Bahçelievler ilçesi hem de çevre bölgeler çok eski yerleşim yerleridir. Bölge tarihçesi Bizans’a kadar dayanır. O dönemlerde bölgede bağcılık ve tarım faaliyetleri çok yaygın bir şekilde görülmekteydi. Ayrıca bölgenin Hepdemon olarak anıldığına da değinelim. Rumeli tarafından gelen kervanlar ve askeri konvoylar bu bölgelerde konaklıyordu. Ayrıca bölge genelinde birçok saray, kiliseler ve insanların yaşadığı konutlar inşa edilmişti.

Bölgede suyun bol olması, toprakların geniş yapısı ve İstanbul’a yakınlığı nedeniyle bu bölge eski dönemlerde bir karargah olarak kullanılmaktaydı. Ayrıca insanlar afet yaşandığı anlarda şehirden kaçarak bu bölgeye sığınır ve afet geçene kadar konaklarlardı.

İstanbul Bahçelievler ilçesinde; Viran Saray, Soğanlı Çeşmesi, Çobançeşme Köprüsü, Havuzlu Köşk ve Çeşmesi gibi önemli tarihi eserler yer almaktadır.

Bahçelievler Böcek İlaçlama Firması olarak tarihi dokusu ile ön plana çıkan bu ilçede insanların yaşam alanlarına sızdıktan sonra birçok sorunu da kendi beraberlerinde getiren haşerelere karşı ilaçlama yapıyoruz. Bahçelievler’in her mahallesinde geçerli olan ilaçlama hizmetlerimizden sadece kısa bir telefon görüşmesi ile yararlanabilirsiniz.

Çınar ilaçlama Yüce Böcek ilaçlama